Zeytin Yaprağının 8 Mucizesi

Akdeniz Rüzgarının Mucizesi: Zeytin Yaprağı

Zeytin yaprağı ekstresi hastalıklara karşı güçlü bir savunucu olarak tanınmakta ve ekstrenin yararlı özelliklerini araştırmak için çok sayıda bilimsel çalışma yapılmıştır. Zeytin yaprağı ekstraktının bildirilen yararları, artan enerji ve sağlıklı kan basıncını desteklemekten, kardiyovasküler sistemi desteklemeye ve bağışıklık sistemine kadar uzanmaktadır.

Zeytin yaprağı, Zeytin ağacının (Olea europaea) ilk yaprağı Eski Mısır’da ilk defa tıbbi olarak kullanılmıştır. Hastalığa karşı güçlü bir defans oyuncusu olarak tanınırlık kazanır ve ekstrelerin yararlı özelliklerini araştırmak için çok sayıda bilimsel çalışma yapılmıştır. Zeytin yaprağı ekstraktının bildirilen faydaları, artan enerji ve sağlıklı kan basıncını desteklemekten, kardiyovasküler sistemi ve bağışıklık sistemini desteklemeye kadar uzanmaktadır.

Stres kaynaklı hastalıklar, soğuk algınlığı ve virüslere karşı özellikle hassas olan birçok insan, koruyucu madde olarak uzun süre zeytin yapraklarından faydalanabilir.

Zeytinyağının birçok sağlık yararlarına aşinayız. Zeytin ağacının faydalı olan ve az bilinen bir kısmı daha vardır: Zeytin yaprağı. Yüzyıllar öncesine dayanan geleneksel şifalı bitki, sağlık savunucuları arasında popüler hale gelmiştir ve doğal antioksidanlar içeren güçlü bitki bileşikleri sayesinde çeşitli tıbbi uygulamalarda kullanılabilir.

Zeytin yaprağındaki başlıca maddelerden biri, oleuropein olarak bilinen bir bileşiktir ve 100 yıldan uzun süredir bilim adamlarının dikkatini çekmektedir – antifungal, antiviral ve antibakteriyel aktiviteler sunmaktadır. Laboratuvar çalışmaları, zeytin yaprağının ekstraktının mantar, bakteri, protozoa ve virüsler gibi mikroorganizmalarla savaşmak için etkili olduğunu ve birçok hastalığa neden olduğunu keşfetmiştir.

Zeytin yaprağı, kanıtlanmış pek çok sağlık faydaları sunar.

Zeytin Yaprağının 8 Mucizesi

 1. Eklem hastalıklarında rahatlama sağlar

Artrit, eklemlerde ağrıya ve şişmeye neden olduğu bilinen bir inflamatuar eklem hastalığıdır. Zeytin yaprağı, anti-inflamatuar özellikler sunduğu için, artrit semptomlarını doğal olarak rahatlatmak için oldukça etkilidir.  Sözü edilen yaprakların özü, aynı zamanda, güçlü antioksidanlar ile iyi bilinen bir bağışıklık arttırıcıdır ve hem osteoartrit hem de romatoid artrit üzerinde yararlı etkiler sunmak için yapılan çalışmalarda gösterilmiştir.

Zeytinyağı ve zeytin yaprağı ekstresinin, dermatit, yara iyileşmesi ve yanıkların tedavisi, mide ve bağırsak ağrısı, sıtma kaynaklı ateş, farklı enfeksiyonlar dahil olmak üzere farklı durumların tedavisinde kullanılan meşhur geleneksel doğal ilaçlardır.

 1. Diyabet riskini azaltır

Zeytin yaprağı ekstresinin diyabetli insanlar için kan şekeri düşürücü özelliklere sahiptir. Araştırmalar, diyabetli hastalarda kan şekeri düzeylerini azaltabildiğini ve zeytin yaprağı ekstresinin insülin direncini ortalama % 15 oranında düşürdüğünü ve% 28 oranında insülin üreten pankreas beta hücrelerinin üretkenliğini artırdıklarını göstermiştir. Zeytin yaprağı ekstresi kan şekerini çeşitli mekanizmalarla ve sağlıklı olanlarla azaltır. Karbonhidrat emilimine yardımcı olur. Hücreleri iyileştirerek hücrelerde glukoz alımını artırır.

 1. Kanser riskini azaltır

Zeytin yaprakları, doğal bir kanser tedavisinin bir parçası olarak ve ayrıca hastalığın gelişme riskini azaltmada önemli bir rol oynayabilir. Bu, tümör büyümesini tetikleyen anjiyojenik süreci durdurma yeteneğinden kaynaklanır. Oleuropein maddesi, ilerlemiş tümör hücrelerinin çoğalmasını ve göçünü önleyerek güçlü bir antianjiyogenik ve antioksidan etki sağlar.

Yapılan araştırmalar beyin kanseri, idrar kesesi kanseri ve meme kanseri ile bağlantılı hücrelerin büyümesini yavaşlattığını göstermiştir.

 1. Kan basıncını düşürür

Zeytin yaprağı ekstresi, hipertansiyonu önleyebilecek, kan basıncını azaltacak ve sonuçta olası kalp komplikasyonları riskini azaltmaya yardımcı olan anti-hipertansif özelliklre sahiptir.

 1. Bakteriler ile savaşır

Zeytin yapraklarının en önemli yararlarından biri, pnömoni, hepatit B, menenjit, sıtma, tüberküloz, kandida ve gonore dahil olmak üzere enfeksiyonla savaşma kabiliyetidir. Yaprakların kulak enfeksiyonları, idrar yolları ve diş enfeksiyonlarıyla savaştığı bilinmektedir.

Araştırmalar, zeytin yaprağı özlerinin mantar ve bakteriyle etkili bir şekilde savaşan antimikrobiyal özellikler sunduğunu ortaya koymuştur.

 1. Genç görünümlü, sağlıklı bir cilt

Zeytin yaprağı özü cilde birçok yarar sağlar. Aslında, Uluslararası Kozmetik Bilimi Dergisi’nde yayınlanan 2008 tarihli bir araştırmaya göre, araştırmacılar zeytin yapraklarının cildin kızarmasını önemli ölçüde azalttığını, kan akışını ve dehidrasyonu artırarak E Vitamini’nden daha iyi olduğunu bulmuşlardır. katılımcılar ultraviyole radyasyon tedavisi gördükten sonra oleuropein içeren bir jel kullanmışlardır.

Zeytin yaprağının deri kanserine karşı koruma sağladığına bile bilimsel olarak rastlanmıştır.

İnsanlar için, zeytin yapraklarındaki yüksek seviyelerde antioksidanlar ve toksinleri yok etme kabiliyeti sayesinde, yaşlanma belirtileri de dahil olmak üzere, cildin daha sağlıklı ve genç görünmesine yardımcı olmak için yıllarca süren cilt hasarını tersine çevirme yeteneği olduğu bilinmektedir. .

 1. Bağışıklık sistemini güçlendirir

Antiviral özellikleri sayesinde, zeytin yaprağı sadece tehlikeli virüsleri tedavi etmekle kalmaz, aynı zamanda soğuk algınlığı ile mücadeleye yardımcı olabilir Çalışmalar, zeytin yapraklarının özlerinin, solunum yolu enfeksiyonlarına ve griplere neden olduğu bilinen bazı virüsler de dahil olmak üzere bir dizi hastalığa neden olan mikroplarla savaşabileceğini göstermiştir.

 1. Alzheimer hastalığıyla mücadele eder

Akdeniz mutfağına yatkın olarak beslenen kültürlerde demanstan muzdarip olma olasılıklarının daha az olduğu uzun süredir kanıtlanmıştır. Özellikle zeytinlerin bu konuda ve zeytin yaprağında önemli bir rol oynadığı görülmektedir.

Zeytin yaprağının beyin fonksiyonu üzerinde güçlü etkiler gösterdiği gösterilmiştir. Çalışmalar, Alzheimer arasında bir bağlantı olduğunu ve zeytin yapraklarının yüksek seviyelerde antioksidanlar içerdiğini, hasara karşı savaşmaya ve hatta beyni hafıza kaybına karşı koruyabildiğini ortaya koymuştur.

Dr. Portakal
Dr. Portakalhttps://www.drmehmetportakal.com
Ermenek’te doğdum. 1992 yılında Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldum. İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon alanında uzmanlık eğitimimi ve Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde Biyokimya doktoramı tamamladım.

Yorumlar

 1. Merhaba zeytin yağı ekstratı pek çok yerde satılıyor ama hangisinin gerçek olduğunu nasıl anlayacağız? Yada sizin önereceğiniz bir marka var mı? Teşekkür ederim

 2. tamamda nasıl kullanacagız biz bu zeytin yaprağını özellikle alzaymır için annemde var ne yapmak lazım yani yaprağı kaynatıp içmekmi

 3. Benim engelli kızım var 3 yaşında, Ersağ markanın doğal ürünlerini kullanıyorum , Zeytin yaprağı ekstresi veriyorum günde 3 damla. Yetişkinlere 20 damla.

 4. Cool website!

  Hello drmehmetportakal.com Administrator!

  My name’s Eric, and I just found your site – drmehmetportakal.com – while surfing the net. You showed up at the top of the search results, so I checked you out. Looks like what you’re doing is pretty cool.

  But if you don’t mind me asking – after someone like me stumbles across drmehmetportakal.com, what usually happens?

  Is your site generating leads for your business?

  I’m guessing some, but I also bet you’d like more… studies show that 7 out 10 who land on a site wind up leaving without a trace.

  Not good.

  Here’s a thought – what if there was an easy way for every visitor to “raise their hand” to get a phone call from you INSTANTLY… the second they hit your site and said, “call me now.”

  You can –

  Web Visitor is a software widget that’s works on your site, ready to capture any visitor’s Name, Email address and Phone Number. It lets you know IMMEDIATELY – so that you can talk to that lead while they’re literally looking over your site.

  CLICK HERE http://jumboleadmagnet.com to try out a Live Demo with Web Visitor now to see exactly how it works.

  Time is money when it comes to connecting with leads – the difference between contacting someone within 5 minutes versus 30 minutes later can be huge – like 100 times better!

  That’s why we built out our new SMS Text With Lead feature… because once you’ve captured the visitor’s phone number, you can automatically start a text message (SMS) conversation.

  Think about the possibilities – even if you don’t close a deal then and there, you can follow up with text messages for new offers, content links, even just “how you doing?” notes to build a relationship.

  Wouldn’t that be cool?

  CLICK HERE http://jumboleadmagnet.com to discover what Web Visitor can do for your business.

  You could be converting up to 100X more leads today!
  Eric

  PS: Web Visitor offers a FREE 14 days trial – and it even includes International Long Distance Calling.
  You have customers waiting to talk with you right now… don’t keep them waiting.
  CLICK HERE http://jumboleadmagnet.com to try Web Visitor now.

  If you’d like to unsubscribe click here http://jumboleadmagnet.com/unsubscribe.aspx?d=drmehmetportakal.com

 5. To the drmehmetportakal.com Webmaster.

  I just found your site, quick question…

  My name’s Eric, I found drmehmetportakal.com after doing a quick search – you showed up near the top of the rankings, so whatever you’re doing for SEO, looks like it’s working well.

  So here’s my question – what happens AFTER someone lands on your site? Anything?

  Research tells us at least 70% of the people who find your site, after a quick once-over, they disappear… forever.

  That means that all the work and effort you put into getting them to show up, goes down the tubes.

  Why would you want all that good work – and the great site you’ve built – go to waste?

  Because the odds are they’ll just skip over calling or even grabbing their phone, leaving you high and dry.

  But here’s a thought… what if you could make it super-simple for someone to raise their hand, say, “okay, let’s talk” without requiring them to even pull their cell phone from their pocket?

  You can – thanks to revolutionary new software that can literally make that first call happen NOW.

  Web Visitors Into Leads is a software widget that sits on your site, ready and waiting to capture any visitor’s Name, Email address and Phone Number. It lets you know IMMEDIATELY – so that you can talk to that lead while they’re still there at your site.

  You know, strike when the iron’s hot!

  CLICK HERE http://jumboleadmagnet.com to try out a Live Demo with Web Visitors Into Leads now to see exactly how it works.

  When targeting leads, you HAVE to act fast – the difference between contacting someone within 5 minutes versus 30 minutes later is huge – like 100 times better!

  That’s why you should check out our new SMS Text With Lead feature as well… once you’ve captured the phone number of the website visitor, you can automatically kick off a text message (SMS) conversation with them.

  Imagine how powerful this could be – even if they don’t take you up on your offer immediately, you can stay in touch with them using text messages to make new offers, provide links to great content, and build your credibility.

  Just this alone could be a game changer to make your website even more effective.

  Strike when the iron’s hot!

  CLICK HERE http://jumboleadmagnet.com to learn more about everything Web Visitors Into Leads can do for your business – you’ll be amazed.

  Thanks and keep up the great work!

  Eric
  PS: Web Visitors Into Leads offers a FREE 14 days trial – you could be converting up to 100x more leads immediately!
  It even includes International Long Distance Calling.
  Stop wasting money chasing eyeballs that don’t turn into paying customers.
  CLICK HERE http://jumboleadmagnet.com to try Web Visitors Into Leads now.

  If you’d like to unsubscribe click here http://jumboleadmagnet.com/unsubscribe.aspx?d=drmehmetportakal.com

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Yazılar

Sosyal Medya

9,595BeğenenlerBeğen
21,000TakipçilerTakip Et
2,818TakipçilerTakip Et
2,500AboneAbone Ol

Son Yazılar

Hemen Ara