Koltuk altı terleme tedavisi var mı? Evet var çözüm Botoks

Koltuk Altınız Aşırı Terliyorsa Çözümü: BOTOKS

Aşırı terleme özellikle koltuk altı terlemesi özel yaşamımızı ve iş yaşamımızı olumsuz etkileyen bir faktördür. Aşırı terlemeden dolayı hem siz hem de çevrenizdeki insanlar aşırı derecede rahatsız oluyorlarsa bunu önüne uzun süreli geçebilmenin yolu botoks uygulamasıdır. Bir seans botoks uygulaması ile bu sorundan 9-12 ay kurtulabilirsiniz.

Özel yaşamımızı, iş yaşantımızı olumsuz etkileyen aşırı terleme; psikolojik sorunların yanında özgüven eksikliğine neden olabiliyor. Fazla terlemenin giysilerde iz yapması, ıslanmış görüntüye sebep olması, kötü koku duyulması hem kişinin kendini hem de çevresindeki insanları rahatsız edebilir. Terlemeye karşı kullanılan bazı ürünler kısa bir süreliğine rahatlama sağlıyor olsa da kesin çözüm değildir. Botoks uygulaması genellikle güzellik için uygulanıyor olsa da özellikle koltuk altı terlemelerinde uzun süreli kesin çözüm sunmaktadır.

Koltuk altı botoksu, aşırı terleme sorununuzu uzun vadede çözecek yöntemlerden biridir. Çok kısa sürede uygulanan ve ağrısız olan bu yöntemle, uygulama sonrası hayata kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

 

Botoks’un İyi Geldiği 7 Rahatsızlık

Tortikolis: Boyun kaslarındaki spazma bağlı başın yana doğru eğik hali.

Migren ve Aşırı Baş Ağrısı

Göz çevresinde yer alan kasların aşırı kasılmasına bağlı şaşılık

Çene kaslarının kasılması ve çene sıkma durumunda

Tik tedavisinde: ani, istemsiz ve tekrarlayıcı hareketler sonucu aşırı göz kırpma, yüz buluşturma, boyun çevirme hareketleri.

Koltuk altı aşırı terlemelerin önlenmesi

Spastisite ve sertleşen kasları yumuşatma amaçlı. Felç, MS, Parkinson ve omurilik zedelenmesi gibi durumlarda.

Botoks nasıl uygulanır?

Koltuk altında bulunan ter bölgeleri tespit edilir. Böylece uyuşturucu niteliğe sahip krem sürülerek belli bir süre beklenir. İnce uçlu iğnelerle uygulamaya başlanır. Ter bezlerinin bulunduğu bölge botoks enjekte edilir. Böylece aşırı terleyen koltuk altı bölgesi istenmeyen hareketleri kontrol altına alınır.

Koltuk altı botoks uygulaması klinik ortamında yapılır. 15-20 dakikalık bir işlemdir. Etkisi 10 gün sonra başlar ve ortalama 6-12 ay sürer.

Botoks kimlere uygulanabilir?

18 yaşın üstündeki erkek ve kadın herkese

Kimlere uygulanamaz: Hamilelere, emziren annelere, nörolojik hastalığı olanlara ve çok yaşlı kişilere

Botoks tehlikeli midir?

Deneyimli ve uzman bir doktora yaptırıyorsanız riski yok denecek kadar azdır. Nadir olarak botoks uygulanan yerlerde hafif morluk ve kızarmalar olabilir. Amerikan Gıda ve İlaç Dairesin den (FDA) onayı alınmış bir yöntemdir. Koltuk altı ter bezlerine hiçbir zarar vermemektedir. Sadece koltuk alt bezlerinin çok hızlı çalışması yavaşlatmaktadır. 

Koltuk altı terlenmenin önlenmesi vücudu olumsuz etkiler mi?

Botoksla terleme bölgesel azaltılmaktadır, yok edilmemektedir ve vücudun diğer bölgelerindeki terleme devam etmektedir. Terleme insan vücudunda normal bir süreç iken aşırı terleme çok büyük problemleri beraberinde getirir. Ter bezlerinin aşırı çalışmasına bağlı kişinin günlük yaşamında bazı aksamalar olmaktadır. Kıyafet seçimleri, sosyal hayatı engellemesi açısından birçok engel çıkarmaktadır. Koltuk altı bezlerinin kontrol altına alınması vücudu hiçbir şekilde etkilemez. Herhangi bir sağlık sorununa da yol açmaz.

Dr. Portakal
Dr. Portakalhttps://www.drmehmetportakal.com
Ermenek’te doğdum. 1992 yılında Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldum. İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon alanında uzmanlık eğitimimi ve Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde Biyokimya doktoramı tamamladım.

Yorumlar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Yazılar

Sosyal Medya

9,595BeğenenlerBeğen
21,000TakipçilerTakip Et
2,818TakipçilerTakip Et
2,500AboneAbone Ol

Son Yazılar

Hemen Ara