“DR PORTAKAL COVID-19 REHABİLİTASYON PROGRAMLARI” İLE YANINIZDAYIZ

Pandemi döneminde kalıcı iyilik için neler yapabiliriz?

Tüm dünyayı etkileyen COVID-19 pandemisi, gerek hastalığı geçirenlerde gerekse hastalığa yakalanmamış olanlarda fiziksel, zihinsel ve ruhsal zararlar bırakmaya devam ediyor. Hayattaki en önemli değerin sağlık olduğunu bir kez daha gözler önüne seren bu süreçte, Dr. Portakal ekibi olarak multidisipliner bir yaklaşımla kişiye özel olarak hazırlanan “Dr.Portakal COVID-19 Rehabilitasyon Programları” ile her zaman olduğu gibi yanınızdayız.

Dr.Portakal COVID-19 Rehabilitasyon Programları” nedir?

Hastalığı geçiren kişilere yönelik rehabilitasyon programımızda; hekim, fizyoterapist, psikolog, yaşam koçu, beslenme ve diyet uzmanlarından oluşan ekibimizin kontrolünde hastalığın kısa ve uzun vadeli etkilerini ortadan kaldırarak ruh, beden ve zihin dengesini yeniden kurmayı hedefliyoruz. Hastalığı geçirmemiş kişilere yönelik fonksiyonel tıp ve sağlıklı yaşam destek programlarımızla bireylerin sağlığını korumayı ve bağışıklık sistemlerini güçlendirmeyi amaçlıyoruz.

Endişe/kaygı, elimizde olmayan konulara odaklandığımız zaman yükseliyor. Geleceği veya hastalığın seyrini belirlemek bizim elimizde değil. Bunun yerine, kontrol edebileceğimiz konulara odaklanmamız daha doğru. Ne yaptığımızı, şu an nasıl davrandığımızı kontrol edebiliriz, tedbirlerimizi alıp yola devam edebiliriz.

Hastalığı geçirdikten sonra; nefes darlığı, öksürük, göğüs ağrısı, çarpıntı, baş ağrısı, yorgunluk, halsizlik, eklem ağrısı, uykusuzluk, hafıza ve konsantrasyon bozuklukları gibi şikayetleri devam eden kişilerin kendilerine özel hazırlanan rehabilitasyon programlarından destek almaları, ileride daha ciddi sağlık sorunları ile karşılaşmamaları açısından önem taşıyor. Tüm bunların yanı sıra hastalık sürecinde oluşan ruhsal zararların ve kaygıların da giderilmesi için destek almak gerekiyor.
Hastalığı geçirmeyen ama sağlıklı olma halini korumak ve bağışıklık sistemini güçlendirerek bir üst seviyeye çıkarmak isteyen kişiler de “Dr. Portakal COVID-19 Rehabilitasyon Programları”ndan yararlanabilirler.

Hastalıkta ve sağlıkta yanınızdayız.

Dr. Portakal
Dr. Portakalhttps://www.drmehmetportakal.com
Ermenek’te doğdum. 1992 yılında Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldum. İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon alanında uzmanlık eğitimimi ve Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde Biyokimya doktoramı tamamladım.

Yorumlar

  1. hocam covit 19 gecirdimmi bilmiyorum ama aşı olduktan sonra bende gecmeyen bir sırt agrisi ve nefes darligi basladi.ne yapmam gerek bilmiyorum ve endiseleniyorum

  2. Merhaba 48 yaşındayım covid19 geçireli 8 ayı geçti. Ancak hala hiçbir şekilde tat koku alamıyorum. Tat derken acı ekşi tatlı tuzluyu farkediyorum ancak aroma almıyorum koku hiç yok kbb uzmanları çaredi yok diyorlar bazen koku egzersizi yapıyorum beni bilgilendirir misiniz teşekkür ediyorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Yazılar

Sosyal Medya

9,595BeğenenlerBeğen
21,000TakipçilerTakip Et
2,818TakipçilerTakip Et
2,500AboneAbone Ol

Son Yazılar

Hemen Ara