Vücudun bağışıklık sistemini güçlendirmek için neler yapmalıyız?

Sağlıklı yaşamak için ihtiyaç duyduğumuz maddeleri sebze ve meyvelerden almalıyız. Ama biz, günümüzde sağlıklı yaşamak için gerekli maddeleri alamadığımız gibi, almamamız gereken toksinleri alıyoruz.

Çevremize bi bakalım; kız çocukları erken ergenliğe girmekte, yağlanmaları ve şişman olma ihtimalleri artmakta, aynı zamanda hamile kalma olasılıkları da azalmaktadır. Erkek çocukları bu gıdalarla beslendiklerinde yağlı, şişman, erkeklik gücü ve sperm sayısı azalmış, hormonal durumu bozulmuş kişilere dönüşüyorlar. Erişkinlerin hormonlarla karşılaşması da romatizma, şeker hastalığı, nörolojik hastalıklar ve kansere varan sağlık sorunlarının ortaya çıkışında çok önemlidir.

Besin Destekleri Neden Gerekli?

Toprağımız ve tohumlarımız ne yazık ki verimsizleşmektedir. Nadasa bırakılmayan topraklar, böcek ilaçları, GDO’lu tohumlar, hormonlar ve sentetik gübreler ürünün niteliğini bozuyor, toprağın kalitesini azaltıyor, bitkinin DNA’sını değiştiriyor.
Meyve ve sebzelerde vitamin mineral oranları gün geçtikçe azalıyor. Besin değeri %95’e varan oranlardaki azalmayı gördüğümüz zaman yapılması gereken şey; o meyvenin 20 katını yemek, yani 100 gram yerine 2000 gram yemektir. Bu da mümkün olmayacağına göre doğru adımlar atılmalı. Çünkü vitaminler olmadan hayat olmaz. Sinir sistemi ve psikolojik sistemler dahil, kalp ve dolaşım sistemleri de vitamin mineral eksikliğine bağlı doğru çalışamaz ve hastalıklar başlar. Eksiklikler olduğunda, sürecin başlangıcını fark etmeyiz ve bir süre sonra aniden bir hastalığımız ortaya çıktığında bu eksikliklerin acı sonuçlarını istemesek de görmeye başlarız.
Yediklerimiz ve içtiklerimiz ilacımız olsun. Güvenmek iyidir, kontrol etmek daha da iyidir. Her durumda seçimlerimizi iyi olandan yana yaparken, sağlığımız için yediklerimizi ve içtiklerimizi de iyi ve gerçek olandan yana yapalım.

Sağlığımız İçin Hangi Besin Destekleri Gerekli?

 

1- Günlük en az 3000 ORAC değerinde antioksidanlar tüketmek,

Antioksidan Nedir?
Antioksidan veya yükseltmeyi önleyici, yağların oksidasyonunu yavaşlatan madde. Canlılarda, kimyasal süreçler özellikle oksitlenme, serbest radikallerin oluşmasına neden olur.

Antioksidan Yararları:
● Kalp ve şeker hastalıkları, makula dejenerasyonuna,
● Kanser ve bulaşıcı özellikte hastalıkların önlenmesine
● Enerjiye, kilo vermeye, yaşlanma Karşıtlığına,
● Erken yaşlarda ortaya çıkan hastalıklarla savaşmaya

2- Vücudun Nitrik Oksit üretimini en üst seviyeye çıkaracak gıdalar ve destekler almak.

Nitrik Oksit Nedir?
Kardiyovasküler, nörolojik, immunolojik ve diğer pek çok sistemde farklı rolleri olan biyolojik bir düzenleyicidir. Damar düz kası üzerinde gevşetici etkisi yanında endotel ve sinir hücrelerinde haberci bir molekül, aktiflenmiş immün hücrelerde ise öldürücü bir molekül olarak görev yapar.

 Nitrik Oksit Yararları:
● Romatizmal hastalıklarda iltihabı ve ağrıyı azaltır
● Bağışıklık sistemini güçlendirir
● Saldırgan bakteri, virüs ve parazitleri bulmaya,
● Kas hücrelerini güçlendirmeye,
● Sertleşme sorununu gidermeye ,
● Dolaşımı düzenler
● Kalp ve damar sağlığını destekler
● Fiziksel, zihinsel ve cinsel performans artışı sağlar
● Besinlerin barsaklardan emilmesini artırır
● Metabolizmayı hızlandırır.
● Gün içi performansı artırmaya

Ayrıca; yetişkinlerde metabolizma her on yılda %5 oranında azalır.
●Sabah erken uyanmak ve egzersiz ise sizi yeni güne hazırlar, enerji verir ve metabolizmanızı hızlandırır. Hem de günün geri kalan kısmını daha verimli ve planlı kullanmanız kolaylaşır.
●Aspir yağı, yeşil çay, yaban mersini, D ve B-12 vitaminleri, nitrik oksit, limon otu gibi doğal destekler metabolizmanızı kendine getirir.

3- En kaliteli (mümkünse Mondeselection belgeli) Omega-3 leri günlük düzenli kullanmak.

Omega-3 Nedir? Doğru Omega-3 nasıl olmalı?
Omega-3 yağ asitleri, n-3 pozisyonunda çift bağ içeren doymamış yağ asitleri. Vücut için gerekli olup insan vücudunda üretilemediğinden gıdalardan elde edilir.

DHA Ve EPA Değeri Yüksek Omega 3 Faydaları:

DHA
● Göz Sağlığı
● Beyin Sağlığı
● Bebek Gelişimi
● Hafıza

EPA
● Kalp Sağlığı
● Eklem Sağlığı
● Genel Sağlık
● Bağışıklık

Kyäni Sağlık Üçgeni Edinmek için Burayı Tıklayın

Kyäni, Dünya’nın dört bir yanından faydalı bileşenler ve besinler içeren Kyäni Sağlık Üçgeni ile dengeli beslenmenize yardımcı olmaktadır.

Sunrise
Takviye Edici Gıda ve Antioksidan

Kyäni Sunrise kutusu, her biri 30 ml’lik 30 adet küçük paket içerir.

Vitaminler, yaşam için gerekli, çok küçük miktarlarıyla hücre metabolizmasında önemli tepkimeleri uyaran organik bileşiklerdir. Vitaminlerin çoğu vücut tarafından yapılamadığı için besinlerimizle alınması gerekmektedir. Kyäni Sunrise, bu vitaminlerin birçoğunu barındırmaktadır.

Birçok faydası olduğu bilinen yaban mersininin yanı sıra; Riboflavin, Tiamin, Nar, Yaban Mersini, Üzüm, Bektaşi Üzümü, Ginseng ve daha birçok besini içeren Sunrise dengeli beslenmenize yardımcı olmaktadır.

Kullanım Bilgisi: Günde 1 flakon (30 ml) sabahları almanız tavsiye edilir.

 

Sunset
Dengeli Lipid Besin

90 adet yumuşak jel kapsül içeren bir şişeyle sunulur.
Kyäni Sunset, somon balığı ve vahşi balık yağlarından elde edilen EPA – DHA, A Vitamini, E Vitamini ve esansiyel bir besin olan D Vitamininin uygun bir kombinasyonunu içerir. Omega 3 vücudun üretemediği, sağlıklı bir yaşam sürdürebilmeniz için dışarıdan alınması zorunlu bir yağ asididir.
Yalnızca yağda çözünen besinlerden oluşan Sunset, en yüksek biyo yararlanım ve emilim için akşam kullanımı için tasarlanmıştır.

Kullanım Bilgisi:11 yaş ve üzeri bireylerin günde 3 kapsül olmak üzere akşam yemekleri ile birlikte almaları tavsiye edilir.

 

Nitro Plus 56 ml
Nitrik Oksit

Nitrik Oksit, kimyasal formülü N-O olan bir gazdır. Hücresel düzeydeki verileri taşır, gaz halindeki yapısı sayesinde hücre zarı içine etkili bir şekilde nüfuz edebilir. 1998 yılında üç bilim adamına, “kardiyovasküler sistemde bir sinyal molekülü olarak Nitrik Oksit” adlı bilimsel keşifleri için Nobel Ödülü verilmiştir.

Kullanım Bilgisi: Verilen damlalıkla 1 ml (20 damla) ürünü dilinizin üzerine günde 3 kez uygulayın. 1 ml yaklaşık 20 damladır.

 

Kyäni Triangle of Health Pack Plus (Paketler)

1 – Kyäni Sunrise (30 Paket)
2 – Kyäni Sunset
3 – Kyäni Nitro Plus 56ml

Bu ürünlerden satın almak için; fitoterapist.kyani.com

 

Dr. Portakal
Dr. Portakalhttps://www.drmehmetportakal.com
Ermenek’te doğdum. 1992 yılında Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldum. İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon alanında uzmanlık eğitimimi ve Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde Biyokimya doktoramı tamamladım.

Yorumlar

  1. HOCAM, 73 yaşında romatoit artrirti bulunan bayan hasta sürekli NSAİİ ilaçlar ve maalesef kortizon kullanmasına rağmen şikayetlerinde iyileşme ve azalma görülmüyor. Ayrıca sürekli ilaç kullanımından dolayı mide-bağırsak sorunları da yaşıyor. Bir de safrası olmadığı için bitkisellere de yönelemiyoruz. Kyani Wellnes üçgeni bu hastanın şikayetlerini ve ilaç kullanımını azaltmada, yaşam kalitesini artırmada etkili olur mu? Çözümsüz kaldım artık. Dönüş yapabilirseniz çok memnun olurum.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Yazılar

Sosyal Medya

9,595BeğenenlerBeğen
21,000TakipçilerTakip Et
2,818TakipçilerTakip Et
2,500AboneAbone Ol

Son Yazılar

Hemen Ara