Ozon Tedavisi

Kış mevsimine girdiğimiz bugünlerde vücut direncimizi arttırmanın, eğer fazla kilomuz varsa yaz gelmeden ideal kilomuza kavuşmanın, kış aylarında hareketsizlikten etkilenip yaşlanmaya başlayan cildimizi selülitten korumanın ve vücudumuzu toksinlerden arındırmanın tam zamanı… 

Değişik yöntemlerle uygulanan oksijen ve ozon tedavisi bu alanlarda da etkin çözümler sunmakta, yaşam kalitenizi yükselterek kendinizi iyi hissetmenizi en doğal şekilde sağlamaktadır.

Özellikle güneşten gelen zararlı ışınları emerek, yeryüzüne inmelerine engel olan atmosferin stratosfer tabakasındaki ozon, oksijenin yüksek enerjili halidir. Gökyüzünün mavi renginin kaynağı olan ozonun dünyadaki yaşam için ne denli önemli olduğu son yıllarda yapılan bilimsel araştırmalarla kanıtlanmıştır. Dünya için bu kadar önemli olan ozon, tıp dünyasında da günden güne çok daha önemli bir yer edinmektedir. Ozon gazı, tıpta hastalıkların tedavisinde 150 yıldan fazla zamandır, yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. Aktif oksijen molekülü olan ozon gazı kullanılarak yapılan iyileştirici tedavilere “ozon tedavi” denilmektedir.

Ozon tedavisinin vücudumuzda etkileri

Kas, eklem bozuklukları ve romatizmal hastalıklarda
Ozon terapi, eklem harabiyetini önler ve onarır. Eklemlerde aşınma ve kireçlenmelerde ozon tedavileri hem eklem içinde hava yastığı oluşturur, hareketleri kolaylaştırır, hem de eklem şişkinliğini azaltarak ağrıyı giderir. Ayrıca kıkırdak dokunun yeniden tamir edilmesini sağlar. Romatoid artrit gibi bağışıklık sisteminin de etkilenmesiyle ortaya çıkan hastalıklarda bağışıklık sistemini güçlendirdiğinden diğer medikal tedavilerle kombine edildiğinde gözle görülür iyileşmeler gözlenmektedir. Ayrıca yoğun kas ağrıları, yorgunluk, uyku bozuklukları ile seyreden ve çok yaygın rastlanan bir hastalık olan fibromiyaljide ve diğer kas romatizmalarında da ozon başarılı tedavi yöntemlerinden biridir.

Ağrıların Giderilmesi
Herhangi bir hastalık olmaksızın sağlıklı insanlar da çeşitli nedenlerle ağrı hissedebilmektedir. Bunun nedeni yorgunluk, stres ya da başka bir etken olabilir. Ozonun etkisiyle bu ağrılar oluşmamakta ve oluşanlar da giderilmektedir. Ayrıca kanser ağrısı, diyabet, yaralanma, yanık, kesik gibi travmalar sonucu oluşan veya psikolojik kaynaklı ağrılar da ozonla tedavi edilebilmektedir.

Zayıflama ve Cilt Sağlığı
Ozon tedavisi metabolizma üzerine oluşturduğu etkiler aracılığı ile kilo sorunlarını giderebilmektedir. Metabolizması yavaş, çok kolay kilo alan ve vermekte zorlanan kişilerde ozon tedavisi ideal vücut ağırlığının sağlanması ve korunmasında en büyük yardımcılardan bir tanesidir. Ayrıca özellikle ozonun içeriği olan yüksek enerjili oksijen sayesinde deri hücrelerinin canlanması ve gençleşmesi sağlanmakta, selülit sorunları da çözüme kavuşmaktadır. Deri kan dolaşımını arttırarak cilt yenilenmesini, sıkı ve pürüzsüz görünüm oluşmasını sağlar; daha temiz, daha yumuşak ve daha gençleşmiş bir cilt oluşur.

Ozon Tedavisi ile Kendinizi Çok Daha Genç Hissedebilirsiniz
Ozon hücre ve dokulara giden kan dolaşımını arttırır. Bağışıklık sistemini güçlendirir. Enfeksiyon hastalıklarında direnci arttırır. Kan ve lenf sistemini temizler. Kaslarda biriken toksini gidererek kasları gevşetir ve yumuşatır, esnekliğini arttırır. Hormon ve enzim üretimini normale döndürür. Beyin fonksiyonlarını ve hafızayı kuvvetlendirir.

Depresyon ve Sıkıntıyı Ferahlatıcı Etkisi Vardır

Stres hormonu olarak bilinen adrenalin seviyesini düzenleyerek genel bir sakinlik sağlar. Depresyon kaynaklı gerginliği gidermeye yardımcı olur.

Kronik Yorgunluğun Giderilmesi
Çağımızda birçok kişinin ortak derdi olan sürekli olarak kendini yorgun, bezgin hissetme durumu ozon yardımıyla giderilmektedir. Ozonun verdiği etki ile yorgunluğa neden olan kimyasal reaksiyonlar önlenmektedir. Yüksek enerjili oksijen, insanların kendilerini zinde ve sağlıklı olarak hissetmelerini sağlamaktadır. Bu geçici bir hissediş değil, tedavi sonrasında da devam eden bir durumdur.

Saç Dökülmesinde Ozon Terapi
Kafa derisine yapılacak uygulamalarla, kan akımı ve oksijenlenme artarak saç üreten foliküller uyarılır ve saç dökülmesinde başarıyla kullanılır.

Oksijen-Ozon Tedavisi Nasıl Uygulanır?

Tedavide kullanılan ozon gazı, medikal ozon jeneratörlerinde saf oksijenden üretilir. Meydana gelen ozon, tedavide daima oksijen ile karışım halinde kullanılır. Medikal ozon; %5 ozon (aktif-yüksek enerjili oksijen) ve %95 oksijen karışımından oluşmaktadır.

Tedaviyi uygulayan doktor, bilgileri ve deneyimleri ile her hasta için uygun ve gerekli olan ozon tedavi uygulama yöntemini, dozunu ve sıklığını planlamalıdır. Yöntemler; eklem içine, cilt altına, kas içine, damar yoluyla kan yıkama, vücut boşluklarına, solunum, torbalama (el ve ayakların koruyucu içine alınması), saç ozonlaması veya ozonlanmış yağ-sıvıların haricen uygulanması veya içilmesi şeklinde olabilir.

• Oksijen-ozon tedavilerinde bir kür; ortalama 5-10 seanstan oluşmaktadır ve seans süreleri 5 ile 30 dakika arasında değişmektedir.

• Tedavi başlamadan önce ozon tedavisinin size uygun olup olmadığını gösteren gerekli testler mutlaka yapılmalı ve tedavi ona göre programlanmalıdır.

• Oksijen-ozon tedavisi güvenilir ve doğal bir tedavi yöntemi olup, uygun kişiye doğru uygulandığında yan etkisi yoktur. Ozon terapi oldukça pratik ve yararlı bir tedavi yöntemi olarak yıllardır başarı ile uygulanmaktadır.

• Hareketli, dinamik, ağrısız ve üretken bir yaşam sürdürmeye devam etmek istiyorsanız ozon tedavisinden yarar görebilirsiniz.

Dr. Portakal
Dr. Portakalhttps://www.drmehmetportakal.com
Ermenek’te doğdum. 1992 yılında Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldum. İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon alanında uzmanlık eğitimimi ve Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde Biyokimya doktoramı tamamladım.

Yorumlar

  1. Merhaba ben 55 yaşındayım 5 yıldır 2 parmağımda meydana gelen bağ dokusu hastalığıyla mücadele ediyorum.Kortizon yanında metotraksate kullanıyorum.İlaçların yan etkileri beni korkutuyor.Bu nedenle ozon tedavizini inceledim.Ozon tedavisi için İzmirde önereceğiniz bir doktor varmı.Teşekkürler.

  2. Ben zeliha almanyadan yasiyorum tefavilerinizi duydum benim sorunum vucudumun hic dinci yok ve cok kolay kilo aliyorum

  3. merhaba.1 yıldır kulunç ağrılarım var ense, omuz ve sırt..1 yıl önce boyun fıtığı teşhisi koymuştu bursa romatem fizik tedevi uzmanı..1 yıldır boyun egzersizleri ve yüzmeyle ağrılarımı azaltmıştım. ocak ve şubat ayında grip enfeksiyonuyla baş ağrıları ve damakta ağrılar başladı bu süreçte ve her gün ağrılar oluyor..şubatta nöroloji uzmanına gittim..fibromiylji var dedi. tüm vücudumda değil ağrılarım..son 3 aydır başıma ve yüzümde hissdiyorum..çalışmak zorundayım…ve böyle yaşamak zor ağrılarla..sizden randevu almak istiyorum..ama bursadayımm.tedaviyi nasıl yürütücez onu bilmiyorum..online randevuyla olurmu bilmiyorum…bütünleyici bir tedavi uygulayalım lütfen…bu kas kasılmalarından kurtulmak istiyorum..test bu arada 72 puan (fibromiyalji?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Yazılar

Sosyal Medya

9,595BeğenenlerBeğen
21,000TakipçilerTakip Et
2,818TakipçilerTakip Et
2,500AboneAbone Ol

Son Yazılar

Hemen Ara